LAJMEKALENDARI

Kryesore

Edi Rama zbulon detajet e marrëveshjes me Bashën nga Korça: Ja pse dolën nga çadra

19:30 - 19.05.17 gsh.al

Nga Korça ku ka qenë në një takim me gratë e qytetit, Rama ka folur rreth marrëveshjes me Bashën. “Administrata të mos kthehet në një instrument abuziv. U bë kështu për 30 ditët e fushatës. Se çfarë do të ndodhe mbara këtë do ata vendosin shqiptarët. LSI do të që dalë forcë e parë.

Dhe PD do që të dalë forcë e parë. Por dhe ne duam që dë të dalim force e parë por duam të fillojmë me 71 Ne nuk duam më shumë pushtet por ne dua që Shqipëria të mos humbasë asnjë sekond” tha Rama. Ndersa me tej Rama u shpreh se kemi bere gjene e duhur dhe se nuk u kemi dorezuar qeverine. “Gjykatësit e korruptuar i kanë ditët e numëruara. Vetingu çelësi për një Shqipëri të re. Fakti që bëmë një marrëveshje nuk do të thotë që ata u futen në çadër se nuk kishin frikë nga vetingu. Do të thoni ju i doli frika. Unë këtë nuk e diskutoj sot.

Ka ardhur koha ta çojmë amanetin në vend. Ne i donim ata në zgjedhje. Nuk kishte asnjë shije nëse ne hynim pa ata në zgjedhje. Sot jemi në këtë situate. E morëm vetingun para mbarimit të mandatit. U dhamë një mundësi të madhe të kthehen brenda sistemit. Një gjë besoj por nuk mendoj se e ha njeri se ne u kemi dorëzuar qeverinë apo që kemi ndarë qeverinë me ta. Apo që ata kanë thonë se na kanë dorëzuar gjysmën e qeverisë dhe do të bëjnë tjetër, Kjo nuk është sakrificë për Nikon që të mos jetë zëvendëskryeministër deri datën e zgjedhjeve” tha Rama.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *