Kryesore

Flet Ilir Meta: Marrëveshja Rama-Basha tregoi se kriza politike ishte artificiale

21:21 - 19.05.17 gsh.al

Ilir Meta ka ndryshuar mendim për krizën. Tani që marëveshja mes Ramës dhe Bashës është një realitet, ka kuptuar se kriza ishte artificiale.

‘Tejzgjatja e krizës dhe sidomos kërkesat jashtë çdo llogjike, si zgjedhjet në dhjetor apo qeveri teknike ishin të pajustifikuara” u shpreh presidenti i votuar gjatë bisedës me Arian Çanin në Zonë e Lirë.

“Rama dhe Basha i dhanë fund një kalvari vuajtjesh, për një krizë që ishte artificiale dhe kjo u kuptua nga zgjidhja që iu dha” u shpreh Ilir Meta.

I pyetur nga Çani pse e quan krizën artificiale, Meta tha se zgjidhja mund të ishte bërë që në paketën McAlister.

“Kjo zgjidhje që u bë tani mund të ishte bërë kur erdhi Mcalister, mund të ishte bërë edhe me parë”

Meta sqaroi se krahasimi me atë që ndodhi në vitin 2008 nuk është i saktë pasi atëherë u përjetua si tragjedi, sot po përjetohet si komedi.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *