LAJMEKALENDARI

20 vite me pare

20 VITE ME PARE – 19 qershor 1997

07:00 - 19.06.17 gsh.al

Pritë me armë ndaj Nanos

Në Mamurras, burra gra dhe fëmijë ndërpresin eskortën. Nano kthehet. Kalojnë Majko e Mejdani.

Lideri socialist s’arrin të realizojë udhëtimin e parë drejt Veriut. Dje fjala e fundit e Trojkës OSBE nga Vjena: Zgjedhjet të bëhen patjetër me 29 qershor

Konfirmohet përfundimisht data e votimeve, por OSBE ka kërkuar fiksimin urgjent të listave, komisioneve dhe orarit të hapjes së kutive.

Tension disa orësh në selinë qëndrore të socilaistëve: I njohim organizatorët është skenar i montuar politik.

  • Pas përgjakjes, policë të Briskut peng në Kuçovë.
  • Në komision, Zani së fundi kandidat.
  • Partitë kërcënojnë me gjyq drejtorin Pollo. Vlora kundër televizonit: Nuk tregoi të vertetën.
  • Ministri i përgjigjet Berishës. Malaj: Mos luaj me fajdet.
  • Banka Botërore fsheh varfërinë e Shqiptarëve.
  • “Eshte rritur Mielli” Prodhuesit: Çmimi i bukës do rritet sërish, mund të shkoje deri në 75 lekë

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *