Sport

Kukësi përballë kampionëve të Moldavisë, Trepçës ’89 i buzëqesh fati në dy ture

12:56 - 19.06.17 gsh.al

 

 

Është hedhur sot në Nion të Zvicrës shorti për turin e parë dhe të dytë kualifikues të Ligës së Europës. Kampionët e Shqipërisë, Kukësi, do të ndeshjen në turin e dytë kualifikues ndaj kampionëve të Moldavisë, Sherifi i Tiraspolit. Ndeshja e parë për ekipin e drejtuar nga Ernest Gjoka do të jetë në transfertë, ndërsa e kthimit në shtëpi.

Fati i ka buzëqeshur në dy ture kampionëve të Kosovës, Trepçës ’89. Në turin e parë kualifikues ata do të ndeshen ndaj kampionëve të Ishujve Faroe, Vikingur, me ndeshjen e parë që do ta zhvillojnë në transfertë. Ndërkohë edhe në turin e dytë kosovarët kanë patur fat pasi nëse kualifikohen ndaj Vikingurit, do të kenë përballë kampionët e Islandës, FH Hafnarfjordur, dhe gjithashtu ndeshjen e parë do ta luajnë në transfertë.

Turi i parë kualifikues

Vikingur (Ishujt Faroe) – Trepça ’89 (Kosovë)

Hibernians (Maltë) – FCI Talin (Estoni)

Alashkert (Armeni) – Santa Koloma (Andorrë)

Nju Seints (Uells) – Europa (Gjibraltar)

Linfilld (Irlandë e Veriut) – SP La Fiorita (San Marino)

Turi i dytë kualifikues

APOEL (Qipro) – Dudëlanzh (Luksemburg)

Zalgiris Vilnius (Lituani) – Ludogorets (Bullgari)

Karabag (Azerbajxhan) – Samtredia (Gjeorgji)

Partizan Beograd (Serbi) – Buduçnost Podgoroca (Mal i Zi)

Hibernians (Maltë) / FCI Talin (Estoni) – Salzburg (Austri)

Sherif Tiraspol (Moldavi) – Kukësi (Shqipëri)

Astana (Kazakistan) – Spartaks Jurmala (Letoni)

BATE Borisov (Bjellorusi) – Alashkert (Armeni) / Santa Koloma (Andorrë)

Zilina (Sllovaki) – Kopenhagë (Danimarkë)

Hapoel Bir-Sheva (Izrael) – Budapest Honved (Hungari)

Rijeka (Kroaci) – Nju Seints (Uells) / Europa (Gjibraltar)

Malmo (Suedi) – Vardar (Maqedoni)

Zhrinjski (Bosnjë-Hercegovinë) – Maribor (Slloveni)

Dundalk (Irlandë) – Rozenborg (Norvegji)

FH Hafnarfjordur (Islandë) – Vikingur (Ishujt Faroe) / Trepça ’89 (Kosovë)

Linfilld (Irlandë e Veriut) / SP La Fiorita (San Marino) – Sëlltik (Skoci)

IFK Mariehamn (Finlandë) – Legia Varshavë (Poloni)

 

 

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *