LAJMEKALENDARI

Sport

Mësohen rivalët e mundshëm të 5 ekipeve shqiptare në Ligën e Europës, shmanget “derbi”

10:45 - 19.06.17 gsh.al

 

Sot në orën 13:00 do të hidhet shorti i turit të parë kualifikues të Ligës së Europës ku do të marrin pjesë 5 ekipet shqiptare, Partizani, Skënderbeu, Tirana, Shkëndija e Tetovës dhe Prishtina.

Siç ndodh çdo vit, UEFA i ka ndarë në grupe para hedhjes së shortit ekipet e kësaj faze, duke përcaktuar kështu rivalët e mundshëm të skuadrave shqiptare.

Kundërshtarët e mundshëm të Tiranës dhe Shkëndijës

Trençin (Sllovaki)

Makabi Tel-Aviv (Izrael)

Inter Baku (Azrebajxhan)

Dacia Kishinjev (Moldavi)

Shirak (Armeni)

Kundërshtarët e mundshëm të Partizanit

Videoton (Hungari)

Ordabasi (Kazakistan)

Botev Plovdiv (Bullgari)

Jagellonia Biallistok (Poloni)

Sllovan Bratislava (Sllovaki)

Kundërshtarët e mundshëm të Skënderbeut

Linkoln (Gjibraltar)

Progres Niderkorn (Luksemburg)

Zaria Balti (Moldavi)

Folgore (San Marino)

Sant Hulia (Andorrë)

Kundërshtarët e mundshëm të Prishtinës

IFK Norkopig (Suedi)

Od (Norvegji)

HJK Helsinki (Finldandë)

Ferencvarosh (Hungari)

Nome Kalju (Estoni)

 

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *