Aktualitet

Video/ Policia këshillon: Ja rrugët ku duhet të bëni më shumë kujdes

17:13 - 17.07.17 gsh.al

Akset bregdetare janë shndërruar në alarm për drejtuesit e mjeteve.  Shtimi i automjeteve nga emigrantët e rikthyer në Shqipëri dhe fluksi i turistëve ka sjellë këtë periudhë edhe rritjen e aksidenteve të ndodhura. Skënder Ismaili, shefi i sigurisë rrugore në një intervistë për Televizionin Shqiptar tregon se akset për të cilat qytetarët duhet të kenë kujdes janë ato që të çojnë në plazhet e vendit.

Policia rrugore analizon se aksidentet në kohët e fundit më së shumti vijnë si pasojë e parakalimeve të gabuara. Ismaili thotë se nisur nga ky fakt policia ka rritur kontrollet për të penalizuar ata drejtues mjetesh që kryejnë këtë shkelje.  Video tregon dhe segmentet që paraqesin rrezik të lartë për drejtuesit e mjeteve.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *