Kryesore

Aksidenti/ Fjalët prekëse të vëllait të viktimës: Seiti ishte njeri, jo kafshë. Pse u lirua deputeti? Të dënohet!

11:12 - 13.08.17 gsh.al

 

Vëllai dhe babai i Seit Sorrës e kanë mësuar vetëm nga mediat, ngjarjen e ndodhur me njeriun e tyre të afërt dhe me personin që shkaktoi aksidentin fatal të tij.

Ata thonë se deri pasi kanë tërhequr trupin nga morgu, askush nuk i ka kontaktuar për të marrë edhe versionin e tyre për ngjarjen. Pasi dëshmitarë të aksidentit kanë qenë edhe të afërmit e 54-vjeçarit.

“Po presim çfarë do të vendosë Policia e Prokuroria. Pastaj do të flasim. Por është pa logjikë që të lihet i lirë një njeri që i mori jetën një tjetri.

Ai vrau një njeri, nuk ishte kafshë vëllai im. Pse është deputet, dënimin duhet ta marrë si gjithë njerëzit e tjerë”, shprehet vëllai i viktimës.

Nga ana tjetër, djali i tregtarit tregon se ende nuk e di me saktësi se çfarë ka ndodhur dhe lirimi i shkaktarit të aksidentit i duket e pabesueshme. /Panorama

 

Shfaq Komentet (1)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

  1. Sinqerisht eshte per te ardhur keqe,me te drejte njerzit e viktimes thone qe edhe saiti ishte njeri.Me veprimet barbare te nji prokurori te pa pergjeqshm,nxjerre fajtore viktimen.Pore ne fund te fundit ne shqipri drejtesia eshte vendosur nga vete njerzit,ne rastin konkrete zgjidjja e vetme do te jete hakmarrja ndaje palo prokurorit,dhe ndaje deputetit.E cfare se kta dy vrases kane imunitet,po vrave do te vrasin,rruge te mesme ska.Kjo zgjidhje eshte ne mungese te drejtesise se korruptuar,ke para sje fajtore,ske para edhe pse te vrasin,ose te shtypin me maqine je fajtore.

    Përgjigju ↓