Aktualitet

FOTOT/ Rrëzohen pishat dhe shkulen shtyllat e tensionit, ja dëmet që shkaktuan shirat në Divjakë. Probleme me energjinë dhe në Tiranë

10:12 - 13.08.17 gsh.al

 

Reshjet e shumta të shiut të rëna në të gjithë vendin natën e  mbrëmshme kanë sjellë dëme të mëdha në rrjetin energjetik.

OSHEE ka raportuar se për shkak të motit të keq, zona e Divjakës nuk furnizohet me energji elektrike. Ndërkohë që energji elektrike ka qenë edhe një zonë e Tiranës, per të cilën po punohet nga ana e operatorëve në terren.

Ndërkaq, siç shikohet dhe nga fotot, dëmet gjatë natës kanë qenë të shumta. Era e fortë ka rrëzuar disa shtylla e pemë, duke shkaktuar dëmtime në rrjet.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *