Bota

Policia greke kontrollon jahtin me drogë të shqiptarit dhe italianit, ja çfarë gjen

11:42 - 13.08.17 gsh.al

 

Policia greke ka ushtruar kontroll të imtësishëm në jahtin e shqiptarit dhe italianit që u bllokua ditën e premte atje.

Pas rreth 2 tonëve të drogës që gjeti, policia greke ka gjetur edhe një armë zjarri kallashnikov, një krëhër me 20 fishekë dhe një thikë 32 cm të gjatë.

Sasia e totale e drogës rezultoi pas peshimit 1 ton 831 kg 500 gram. Te arrestuarit, shqiptari dhe italiani u transferuan ne Pire, ku do te dalin para prokurorit ne dt.16.08.2017 Kallashnikovi ishte i futur ne një nga pakot e mëdha që përmbante drogë, shkruan “Panorama”.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *