Kryesore

Reagimi i ashpër i PD-së: Miku i Ramës, Rakipi fshihte diçka në mjet. Policia shpalli fajtorin viktimë, skandaloze!  

12:07 - 13.08.17 gsh.al

 

Pas publikimit të dëshmive të dy kushërinjve të Seit Sorrës, i cili u përplas për vdekje nga deputeti Aqif Rakipi, ka reaguar Partia Demokratike.

PD ka pohuar se veprimi i Rakipit për të mos ndaluar pas aksidentit e bën ngjarjen edhe më kriminale. Sipas PD-së, Rakipi diçka fshihte në automjet.

Po kështu, PD akuzon policinë se ka shpallur fajtorin viktimë, vetëm pse është mik i Ramës.

REAGIMI

Deshmia e kusherinjve te Seit Sorrës, viktimes se aksidentit, eshte tronditese dhe tregon se kemi te bejme me nje ngjarje kriminale.

Kusherinjte e viktimes, deshmitare okulare, rrefejne se deputeti, mik i Rames, Aqif Rakipi, sapo ka perplasur per vdekje Seitin, eshte larguar menjehere nga vendi i ngjarjes. Ata thone se deputeti Rakipi, iku pa u ndalur fare, sikur donte te fshihte dicka. Largimi i tille nga vendi i ngjarjes eshte kriminal dhe i thellon permasat kriminale te ngjarjes.

Cfare po fshihte deputeti mik i Rames? A ishte ai ne gjendje te intoksikuar nga alkooli apo substanca te tjera? Cfare kishte ne makine miku i Rames, i cili nuk donte qe policia ta gjente makinen ne vendngjarje e ta kontrollonte. Dhe me e pakta, pse nje i zgjedhur, nje deputet, nuk kujdeset per viktimen nuk i ofron ndihmen e pare por iken me shpejtesi pa u ndalur menjehere pasi ka perplasur per vdekje nje njeri?

Nxitimi i policise dhe organeve ligjzbatuese per te shpallur fajtor viktimen e per te nxjerre viktime fajtorin vetem pse eshte mik i Edi Rames, eshte skandaloz, eshte revoltues, eshte poshterues.

Partia Demokratike ben thirrje per hetim te plote te rrethanave dhe pergjegjesi te plote para ligjit per deputetin. Partia Demokratike paralajmeron kedo person qe po favorizon mikun e Rames ne kurriz te viktimes, se cdokush qe shkel ligjin do te mbaje pergjegjesi.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *