Bota

Rrëmbeu infermieren dhe e përdhunoi për një natë… ky është fati i Enriges Kavallit

14:36 - 05.09.17 gsh.alMediat italiane kanë shkruar sërish për shqiptarin Enriges Kavalli, 20 vjeçarin i cili disa kohë më parë rrëmbeu dy infermiere nga spitali dhe kreu me to akte të paimagjinueshme për një mendje të shëndoshë.

I riu kishte mbërritur në qendrën mjekësore për një kurim dhe ishte nën një masë sigurie, kur papritmas ka rrëmbyer dy infermiere. Njërën e ka përdhunuar për një natë të tërë, ndërsa infermierja tjetër ka qenë e lidhur dhe dëshmitare e tmerrit.

Prokuroria ka kërkuar për të riun shqiptar 10 vjet burg dhe një gjobë të majme. Aktualisht Enriges Kavalli ndodhet në burgun e Teramos në Itali.

Dy infermieret në fjalë nuk kishin qenë viktimat e para të përdhunuesit serial, pasi 3 vite më parë i riu nga Shqipëria kishte rrëmbyer një tjetër infermiere nënë kërcënimin e armës

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.