Tech

Video/ “A të hipi njëherë?”, mësuesja lë nam, luan kala dibrançe në mes të klasës

13:36 - 13.09.17 gsh.al

Pamjet e një mësueseje, e cila luan me nxënësit e saj në mes të klasës lojën e famshme shqiptare kala dibrançe, u publikuan ditën e djeshme në emisionin “Stop”.

Ne do të përqendrojmë më shumë vëmendje, energji dhe burime financiare te shkollat dhe edukimi. Mësuesit duhet të bëhen heronjtë tanë! I uroj sot të gjithë atyre një vit shkollar sa më të mbarë, sa më argëtues për të gjithë”, tha kryeministri Rama në parlament.

Mësuesja e matematikës në shkollën “Qemal Stafa”, Arta Shehu mesa duket e ka respektuar fjalën e kryeministrit për t’u argëtuar sa më shumë dhe ka nisur të luajë me nxënësit e saj  lojën “kala dibrançe”.

Nxënësi – Prit një sekondë.

Nxënësi 2 – Hajde o Ola …

Nxënësi 3 – Ulu aty ulu ….

Mësuesja – Po sa shumë jeni ngritur mo …

Nxënësi 4 – A të hipi një herë se thot zysha …

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *