LAJMEKALENDARI

Kryesore

Axhenda/ Mblidhet sot grupi parlamentar i PS, zgjedhin kryetarët e Komisioneve dhe nënkryetarin e Kuvendit

08:20 - 14.09.17 gsh.al

Deputetët e PS-së do të kenë sot një axhendë të ngjeshur, ku pervecse seancës plenare, ata do të kenë dhe një mbledhje të rëndësishme.

Kështu bëhet e ditur se pak para fillimit të seancës, grupi Parlamentar i PS-së do të mblidhet në selinë rozë, për të vendosur kështu edhe emrat e kryetarëve të komisioneve.

Mes këtyre vendimeve, pritet të merret edhe ajo për nënkryetarin socialist të Kuvendit.

Ndërkaq, sot në orën 11:00 është parashikuar një tjetër seancë plenare, kjo e arritur me konsensus edhe nga krerët e grupeve parlamentare.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *