LAJMEKALENDARI

Politike

Basha ashpërson gjuhën: Me Edi Ramën pirja e gjakut nuk është më metaforë

11:48 - 14.09.17 gsh.al

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka pasur një mesazh të shkurtër sot para gazetarëve në hyrje të Kuvendit. Ai tha se me Ramën pirja e gjakut nuk do të jetë më një metaforë.

Po ashtu edhe pse interesi për një përgjigje në lidhje me zhvillimet në PD ishte mjaft i lartë, Basha zgjodhi të heshte.

Basha u shpreh se diskutimi në lidhje me çështje të tjera i takon vetëm Partisë Demokratike, duke iu referuar këtu rrjedhjes së votave por edhe deklaratave të djeshme të Berishës.

“Rritja e pagave dhe pesnioneve kanë avulluar. Pirja e gjakut nuk do të quhet më metaforë. 1.5 miliardë dollarë u janë vjedhur shqiptarëve. Gjërat do të shkojnë keq e më keq sa vendi do të drejtohet nga Edi Rama. Fasada që fsheh vjedhjen dhe pirjen e gjakut.

Detyra jonë është ta ndalojmë këtë, të tjerat janë çështje që duhet t’i trajtojmë brenda PD-së. Tema kryesore sot është që ky njeri nuk mund të  tallet me njerëzit. Ky është mesazhi që unë kam sot për ju”, u shpreh Basha.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *