LAJMEKALENDARI

Kryesore

Kuvendi miraton ndarjen e deputetëve në komisionet parlamentare, PD i lë LSI-së edhe një pozicion tjetër

12:14 - 14.09.17 gsh.al

 

Pas ndërprerjes, rinisi seanca parlamentare, ku u miratuar sot me 128 vota “pro” ndarjen e deputeteve ne komisionet parlamentare.

Ashtu siç edhe është bërë e ditur më parë, Partia Socialiste do të drejtojë pesë komisione të përhershme, PD 2 komisione dhe Lëvizja Socialiste për Integrim 1 komision.

Ajo ç bie në sy nga ndarja e deputeteve është fakti se PD-ja i ka lënë LSI-së përveç komisionit te Shëndetësisë per Petrit Vasilin, edhe pozicionin e zv.kryetarit të Komisionit të Jashtëm, ku më parë ishte zgjedhur Tritan Shehu.

Me marrëveshje këtë pozicion e ka marrë Klajda Gjosha e Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Komisioni i Ligjeve

Ulsi Manja – Kryetar

Eduard Halimi – zv.kryetar

Klotilda Ferhati – sekretare

Integrimi

Genc Pollo – Kryetar

Bledi Çuçi – zv.kryetar

Fatmir Veliaj – sekretar

Komisioni i Jashtëm

Mimi Kodheli – kryetare

Klajda Gjosha – zv.kryetare

Elona Gjebrea – sekretare

Ekonomia

Erjon Braçe – kryetar

Jorida Tabaku – zv.kryetare

Anastas Angjeli – sekretar

Siguria

Ermonela Felaj – kryetar

Flamur Noka – zv.kryetar

Pjerin Ndreu – sekretar

Veprimtaria prodhuese

Eduard Shalsi – kryetar

Florjon Mima – zv.kryetar

Besnik Bare – sekretar

Shendetesia

Petrit Vasili – kryetar

Elisa Spiropali – zv.kryetare

Klodiana Spahiu – sekretare

Media

Albana Vokshi – kryetare

Milva Ekonomi – zv.kryetare

Fidel Ylli – sekretar

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *