LAJMEKALENDARI

Bota

Pacolli viziton sot Shqipërinë, takohet me Metën, Ramën, Bushatin

08:35 - 14.09.17 gsh.al

 

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli do të vijë sot për vizitë zyrtare në Shqipëri.

Në kuadër të vizitës së tij të parë jashtë vendit, Pacolli pritet të takohet sot me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushati.

Kujtojmë se Pacolli u bë pjesë e qeverisë, pas nënshkrimit të marrëveshjes së partisë së tij AKR me koalicionin PAN.

 

 

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *