LAJMEKALENDARI

Politike

“S’ka më udhëtime jashtë shtetit”, urdhri i prerë i Taulat Ballës për deputetët

12:12 - 14.09.17 gsh.al

Kreu i grupit Taulant Balla, në mbledhjen e sotme të kryesisë dhe grupit parlamentar, ka deklaruar se nuk do të ketë më udhëtime jashtë shtetit si më parë.

Do ketë ulje të shpenzimeve për vizita jashtë shtetit, është shprehur Balla.

“S’ka më udhëtime jashtë shtetit, do ketë ulje të shpenzimeve për vizita jashtë shtetit”, ka theksuar Balla.

Madje ky urdhër është vendosur në marrëveshjen e bashkëpunimit dhe mirëkuptimit me Ballës, sekretarit dhe ministrave. Kjo marrëveshje do t’i shpërndahet deputetëve që do nënshkruajnë marrjen në dijeni për të.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *