Sport

Debutoi ndaj Shqipërisë, Odriozola: Nëna më shkruajti “Pse më gënjeve duke më thënë që s’do luaje?”

14:15 - 12.10.17 gsh.al

Alvaro Odriozola debutoi me kombëtaren e Spanjës në ndeshjen me Shqipërinë, por nuk e kishte menduar kurrë që i erdhi ditë par të luajtur. Diçka të tillë e tregon në një deklaratë për gazetën “Marca” kur thotë se prindërit nuk i kishte ftuar. Ai nuk e dinte që do të luante dhe ata s’ishin përgatitur për të marrë biletë.

“Nuk e kisha menduar kurrë që do të luaja në atë ndeshje. U surprizova shumë kur trajneri më tha që do të isha titullar. U emocionova shumë dhe kisha shumë dëshirë të mos e zhgënjeja. E rëndësishme ishte që fituam. Pas ndeshjes mora shumë urime dhe vlerësime. Nëna ime më kishte shkruar: A nuk më the që s’do të luaje? Pse më gënjeve? Ajo nuk ishte në stadium, sepse nuk e dija që do të luaja”, tregon mbrojtësi i djathtë i Sociedadit, shkruan PanaramaSport.

I pyetur për interesimin e Realit, Odriozola thotë se ndihet i lumtur në skuadrën e tij, sepse tani ka rinovuar kontratën. “Ata më kanë vlerësuar dhe më rinovuan kontratën, kështu që duhet të vazhdoj të punoj. Interesimi i skuadrave të tjera më jep shumë vlerësim, por jam i kënaqur këtu”, përfundoi Odriozola.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *