Aktualitet

EMRAT/ Kapen furnizuesit e drogës në Itali, ja cilët janë “bosat” nga Berati dhe Fieri

17:57 - 12.10.17 gsh.al

Janë futur në paraburgim në Itali, një grup shqiptarësh, pasi akuzohen për veprën penale të trafikimit të lëndeve narkotike. Ata furnizonin me kokainë zonën e Arezzo.  Shqiptarët janë Erald Avduli i lindur në Berat më 25 maj 1991, Aurel Braho i lindur më 18 korrik 1974, Enklajd Sali i njohur si Klajdi lindur në Fier 6 gusht 1989, Artur Shabanaj, lindur në Fier me 9 Korrik, 1989, si dhe shqiptari me inicialet H.L. i lindur në vitin 1990.

Por mësohet se dy prej anëtarëve të këtij grupi janë arrestuar pak ditë më parë pasi i kishin shpëtuar ndjekjes së policisë. Ata janë Erald Avduli dhe Aurel Braho. Ky grup kishte kthyer një shtëpi të braktisur pranë varrezave në Cortona Creti në fermë drogë. Dy shqiptarët ishin gjurmuar nga hetuesit në krahinë dhe me datë 29 shtator 2017 është bërë i mundur ndalimi i tyre.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *