Publikuar : 12/10/2017

Humbet betejën me sëmundjen/ Ndërron jetë ish-ministri Dritan Prifti

Bej share
Tags

Dritan Prifti ka ndërruar jetë mbrëmjen e sotme pasi vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë. Ish-ministri i Ekonomisë prej vitesh është larguar nga politika për tu kuruar. Ditën e djeshme ai është rikthyer në Shqipëri, pasi gjendja e tij ishte rënduar.

Nga Italia, Prifti u transferua në një klinikë më të specializuar në Gjermani, por pavarësisht nga trajtimet e marra Prifti e ka humbur betejën me sëmundjen.  Prifti ka lënë pas katër fëmijë si dhe bashëkshorten e tij.

Shkruaj nje koment

Kalo te paneli