Tech

VIDEO / E ëma i kërkon firmën babait për të nxjerrë jashtë vajzën që e ka të sëmurë me zemër

12:30 - 12.10.17 gsh.al

 

Mariglen Greca është 31-vjec nga fshati Baldush i Tiranës. Ai u martua ne vitin 2008 me Fluturën, e cila ishte nga një fshat afër Mariglenit dhe u divorcuan në mars te vitit 2016.

Pas një viti, çifti solli në jete vajzën e parë, e cila është 7-vjec aktualisht dhe shkon në klasën e dytë.

Vajza ka lindur me një problem ne zemër ( vrime). Sipas Mariglenit, mjeket ne Tirane i kane thanë qe mos të bëjnë ndërhyrje kirurgjikale vajzës, pasi me kalimin e kohes do ti mbyllet. Ndërsa nena e saj, këmbëngul për ta dërguar vajzën jashtë Shqipërisë për një operacion.

Ata pas 8 vitesh divorcohen dhe gjykata i ka lenë kujdestarinë nënës, ndërsa babait të paguaj 60 mijë lekë të  vjetra në muaj dhe ta takoj çdo te diel nga katër ore. Marigleni pretendon se ajo nuk ia lë vajzën e tij ta takoj.

Madje ajo ka ushtruar dhe dhune psikologjike dhe e ka kërcënuar qe ai ti japi firmën, që ta marri jashtë Shqipërisë vajzën.

Tashme, çifti është ne gjyq. Nena kërkon heqjen prindërore babait dhe Marigleni ka ardhur në studion tonë për të kërkuar drejtësi.

Babai pretendon se nena nuk kujdeset për vajzën. Ajo më shumë rri jashtë vendit dhe konkretisht në Zvicër. Flutura punon në lokale nate në këtë shtete me periudha të caktuara dhe në këtë periudhë vajzën e le tek prindërit e saj.

Historia 

Në emisionin “Me zemër të Hapur” ditën e sotme do të trajtohet drama e një fëmije, e cila po vuan pasojat e divorcit.

Pas një viti të martuar, çifti solli në jetë vajzën e parë, e cila është 7-vjeç aktualisht dhe shkon ne klasën e dytë.

Vajza ka lindur me një problem në zemër ( vrime). Sipas Mariglenit, mjeket ne Tirane i kane thënë që mos të bëjnë ndërhyrje kirurgjikale vajzës, pasi me kalimin e kohës do ti mbyllet. Ndërsa nëna e saj, këmbëngul për ta dërguar vajzën jashtë Shqipërisë për një operacion.

Ata pas 8 vitesh divorcohen dhe gjykata i ka lene kujdestarin nënës, ndërsa babait të paguaj 60 mijë leke të  vjetra në muaj dhe ta takoj çdo të diel nga kater ore. Marigleni pretendon se ajo nuk ia lë vajzen e tij ta takoj.

Ndiqni rrëfimin e dhimbshëm të babait të fëmijës ne emisionin me “Me zemër të hapur”.

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *