Bota

EMRAT/ Arrestohen në Maltë dy shqiptarët e shumëkërkuar, vodhën mijëra euro bizhuteri

12:41 - 13.10.17 gsh.al

Arrestohen autorët e dyshuar të vjedhjes së një argjendarie “Diamonds International” në Maltë.

Autorët e dyshuar janë shqiptarë njeri i identifikuar si Ramazan Hushi 24-vjeç ndërsa tjetri ende i pa identifikuar.

Siç shkruajnë mediat, “shqiptari që besohet të jetë një nga dy grabitësit që të armatosur dhe të maskuar grabitën “Diamonds International” në Tigné u kap në Paceville mbrëmjen e kaluar. Punonjësit e policisë që kishin ngritur një patrullë në Paceville besohet se e kanë njohur shqiptarin ndërsa po pinte në një bar të njohur me një burrë tjetër shqiptar. Kur oficerët u afruan, personi drejtoi armën mbi ta, por nuk arriti të qëllonte.

Të dy shqiptarët u arrestuan por nuk dihet ende nëse personi që ishte në shoqërinë e autorit të dyshuar ka lidhje me krimin.

Policia kishte nxjerrë një fotografi të njërit prej grabitësve, Ramazan Hysës, menjëherë pas ngjarjes dhe lëshoi ​​një urdhër  arresti evropian.

Të dy burrat u larguan me bizhu me vlerë dhjetëra mijëra euro pas grabitjes. Ata ishin larguar me një makinë të bardhë, para se ta braktisnin atë në Gzira dhe duke vazhduar me arratisjen e tyre në një biçikletë.

Një oficer privat i sigurimit privat u plagos pasi një nga grabitësit e goditi atë në kokë me një armë gjahu, e cila u përdor për të gjuajtur në ajër”.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *