Aktualitet

Motra e gjyqtares që vrau ish-burri, kërkesë gjykatës: Mi lini mua fëmijët! Fadil Kasemi: Do rrinë me njerëzit e mi!

12:50 - 13.10.17 gsh.al

 

 

Pak kohë pas vrasjes së gjyqtares Fildes Hafizit nga ish-burri, motra e saj i është drejtuar me një kërkesë gjykatës. Motra e gjyqtares së ndjerë, Amela Asllanaj ka kërkuar që gjykata t’i japë saj kujdestarinë e dy fëmijëve, vajzës dhe djalit, raporton “News 24”.

Mësohet se kërkesa është depozituar ne Gjykatën e Tiranës dhe ka pasur përballje me vete autorin e krimit, te atin e fëmijëve, Fadil Kasemi.

Mësohet se Kasemi ka kundërshtuar këtë kërkesë duke u shprehur se “fëmijët nuk kanë pse te shkojnë tek tezja, kur mund te rriten pranë të afërmve te mi”.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *