AKTUALITET

Arrestohet nipi tjetër i Arben Ndokës/ Ja akuzat që rëndojnë mbi 18-vjeçarin

17:57 - 28.10.17 gsh.al
GSH APP Get it on Google Play
Policia e Tiranës ka arrestuar ditën e sotme tre persona për armëmbajtje pa leje, mes tyre edhe nipi i ish-deputetit socialist Arben Ndoka. 18-vjeçari Samuel Ndoka u kap me një pistoletë me 7 fishekë, teksa po lëvizte me një automjet tip “Audi” bashkë me dy persona të tjerë.

Por Samuel Ndoka nuk është një emër i panjohur për policinë. 18-vjeçari, banues në Lezhë, ishte në kërkim pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Lezhë ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg” për Ndokën, për veprat penale “Plagosje e lehtë me dashje”, “Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake dhe municionit”, “Kanosja apo dhunimi ndaj pjesëmarrësve në zgjedhje”.

Samuel Ndoka në bashkëpunim me shtetas të tjerë, njëri prej tyre i arrestuar në datë 25 Qershorit 2017, nën kërcënimin e armës kanë kanosur dhe dhunuar ditën e zgjedhjeve parlamentre shtetasin me inicialet F.D, aktivist i LSI.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.