Kryesore

‘Dru hyre, dru dole, të bëri plaka për ujë të ftohtë’, Rama i kthehet qytetarit: E paske dëgjuar me veshët e krapit

15:02 - 14.11.17 gsh.al

 

Vizita e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, në një familje të kryeqytetit, me prindër të sëmurë me diabet, u pasua me lumë komentesh nga ndjekësit e tij në rrjetin social ‘Facebook’.

Dikush i kujton skamjen e fëmijëve te Bulqizës, një tjetër i kujton takimin e Dibrës dhe fjalën e gruas se moshuar qe ‘e bëri për ujë të ftohtë’.

Ka mes komentuesve që i sugjerojnë të ndalet te familjet e varfëra, jo tek ato që janë në gjendje, ndërsa dikush i shkruan se je falimentuesi i Shqipërisë. Numri një i Qeverisë, Edi Rama, nuk u ka kursyer përgjigjet disa prej tyre. Më poshtë po ju sjellim komentet dhe përgjigjet e kryeministrit.

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *