Aktualitet

Emri/ Kapja e 1.5 tonë droge në Vilun, arrestohet i riu që po kërkohej

13:35 - 14.11.17 gsh.al

 

 

Një tjetër person, i cili ishte shpallur në kërkim është arrestuar nga policia, në vijim të operacionit “VILUNI BEACH”.

Policia ka bërë të ditur se ka arrestuar shtetasin Gjovalin Ndoj, 30 vjeç, banues në Lezhë.

“Ndalimi i shtetasit të lartpërmendur u bë pasi më datë 11.11.2017 është bërë shpallja në kërkim e tij si bashkëpunëtor i shtetasve të arrestuar po me këtë datë ku u sekuestruan 1502 kg lëndë narkotike Cannabis Sativa”- njofton policia.

Materialet do i referohen Prokurorisë për Krimet e Rënda Tiranë, për veprën penale “Trafikim i lëndëve narkotike e kryer në bashkëpunim, mbetur në tentative”, parashikuar nga neni 283/a 25 dhe 22 të Kodit Penal.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *