Aktualitet

Gjyqtari Miri kërkon në apel masë më të butë, gjykata cakton dy ekspertë …

13:19 - 07.12.17 gsh.al

Gjyqtari Shkëlqim Miri ka qenë sot në Gjykatën e Apelit për Krimet e Rënda për të apeluar vendimin e tij, për masën e sigurisë “arrest me burg”.Avokatët mbrojtës të gjyqtarit kanë kërkuar një masë më të butë, pasi pretendon se është i sëmurë.

Gjykata duke marrë në shqyrtim kërkesën e gjyqtarit, kanë caktuar dy ekspertë mjekoligjor, për ekspertizën.

Në bazë të raportit që  do të vij nga ekspertiza do të përcaktohet dhe masa e sigurisë. Gjyqtari Miri ka thënë në gjykatë se vuan nga një sëmundje tumorale në kokë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *