Politike

Meta vizitë zyrtare në Marsejë, takohet me presidentin e Rajonit të Provence-Alpes-Cotes d’Azur

11:48 - 07.12.17 gsh.al

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ndodhet për një vizitë në Marsejë, ku ka zhvilluar në takim të rëndësishëm edhe me Presidentin e Rajonit të Provence-Alpes-Cotes d’Azur.Bashkëpunim i gjithanshëm me këtë rajon mësohet se ka qenë tema kryesore e këtij takimi.

Sot në Marsejë, me Presidentin e Rajonit të Provence-Alpes-Cotes d’Azur, Renaud Muselier, eurodeputet, duke folur për bashkëpunimin e gjithanshëm të Shqipërisë me këtë rajon, nga më të bukurit dhe më të begatët e Francës e të Mesdheut”, shkruan Meta në foto me presidentin e rajonit, Muselier.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *