Tech

Shkrimtarja e njohur Dones: Jam e zhgënjyer nga politikanët, Shqipëria bastion droge

12:19 - 07.12.17 gsh.al

Shkrimtarja e njohur Elvira Dones në një rrëfim të gjatë për portalin “Der Bund”, teksa flet për jetën e saj dhe krijimtarinë, nuk fsheh edhe pesimizmin për rrugën e Shqipërisë në Bashkimin Evropian.

E njohur për deklaratat e saj të hapura dhe shume kritike gjate qeverisjes së Berishës, së fundi, pa përmendur emra, shprehet e zhgënjyer edhe nga puna aktuale e politikaneve shqiptare ne pushtet.

Sipas saj, pranimi i Shqipërisë në BE do të duhet të presë, pasi si thotë ajo, qeveria është e korruptuar.

“Shqipëria është një bastion i tregtisë së marijuanës dhe kokainës dhe politikanët kanë vetëm një qëllim kur ata janë në pushtet: pasurimi personal. Pa marrë parasysh se çfarë cilët janë ata”-thotë ajo.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *