Politike

Zgjedhja e kryeprokurorit/ Pas ambasadorit të SHBA, reagon edhe BE: Ftojmë Kuvendin të procedojë në respekt të ligjit

13:36 - 07.12.17 gsh.al

Ka reaguar dhe  delegacioni i Bashkimit Europian, vetwm pak pas reagimit të ambasadorit të SHBA-së në Tiranë, për zgjedhjen e Kryeprokurorit në vendin tonë.“Ligji për organizimin dhe funksionimin e prokurorisë parashikon dispozita të qarta transitore – siç konfirmohet nga EURALIUS dhe OPDAT në opinionin e tyre në Kuvend. Ne e ftojmë Kuvendin të procedojë në respekt të plotë të ligjit”- thuhet ne reagimin e BE”.

Shfaq Komentet (1)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *