Ekonomi

Lajm i keq për duhanpirësit, Ministrja paralajmëron aksonin e radhës

18:31 - 06.01.18 Gazeta Shqiptare

Lufta kundër duhanpirjes në ambientet publike tashmë po intensifikohet nëpërmjet kontrolleve të rrepta.Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu zhvilloi sot një takim me inspektorët e Inspektoratit Shtetëror Shëndetësor me qëllim intensifikimin e punës për të ndaluar duhan pirjen në ambientet publike të mbyllura (bar, restorant,etj.)

Në fokus të diskutimi ishte edhe hartimi i një plani konkret për të luftuar këtë fenomen të dëmshëm për shëndetin, ku Manastirliu bëri edhe një paralajmërim të fortë:

“Zero tolerancë për këdo që shkel ligjin!”

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *