LIFE STYLE

Jo vetëm për dhimbjen e kokës, përdoreni aspirinën dhe për…

17:01 - 10.01.18 Gazeta Shqiptare

Edhe pse kjo mund të duket e çuditshme por aspirina ka shumë përdorime, përveç asaj që është më e dukshme.

E në mesin e gjithë përdorimeve aspirina ka efekte të pabesueshme tek flokët dhe kjo falë acidit salicilik.

Por kini kujdes me këtë metodë pasi aspirina është ende një ilaç mjekësor dhe mund të shkaktojë dëm nëse përdoret pa treguar kujdes.

Sakaq për të përgatitur maskën merrni 3 deri në 4 korra aspirinë dhe përziejeni me shampo.

Shtypni kokrrat dhe hidhini pak shampo e më pas aplikojeni tek flokët siç bëni zakonisht me shampot. Pastaj masazhojeni kokën për rreth 10 minuta e më pas shpëlajeni me ujë të ngrohtë. Duhet të aplikohet një herë në 3 javë.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *