Show-Bizz

FOTO/ Njihuni me ish-Missin shqiptar, sot një doktoreshë e suksesshme

14:09 - 12.01.18 Gazeta Shqiptare

Jemi mësuar me personazhe publikë, që falë pamjes fizike, kanë arritur të kenë sukses edhe në botën e medias.Por ky nuk është një rast i tillë. Përkundrazi, bukuroshja nga Presheva Arta Kamberi e njohur si, “Miss Kosova”, ka qenë dhe mbetët njëra ndër vajzat më të bukura në vend.
Megjithatë ajo gjithnjë ka vijuar të ketë një profil të ulët në media, duke mos dashur të bëhet shpesh pjesë e lajmeve dhe portaleve.

Madje ajo këtë kohë e ka përkushtuar në profesionin e saj si mjeke në Radiologji në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK).

Përveç kësaj pune, të cilën e bën me plotë dashuri, ajo mundohet të gjejë kohë edhe për vetën.

Arta është e apasionuar edhe pas udhëtimeve. Këtë gjë e vërejmë më së miri nga fotot që ajo i publikon nëpër rrjetet sociale.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *