Aktualitet

“Ish-Prokurori i Përgjithshëm me diplomë të falsifikuar”

21:02 - 12.01.18 Gazeta Shqiptare

“Shqipëria ka pasur për 5 vjet një kryeprokuror që nuk ka bërë shkollën e mesme” Deklarta është bërë këtë të premte nga gazetari i njohur, i ftuar në emisionin  “JAVA” në RTSH.

Sipas gazetarit Hoxha, ish-Kryeprokurori Adriatik Llalla dyshohet se është me diplomë të falsifikuar dhe se po hetohet lidhur me këtë çështje.

“Një nga detajet që është duke hulumtuar komisionet e vettingut, është fakti që Shqipëria ka pasur një prokuror që ia dimë shkollën e lartë po nuk e dimë ku e ka bërë shkollën e mesme. Në shkollë rezulton numri i amzës, por nuk gjenden regjistrat mësimorë. Vendi i dytë u gjendet ëhstë fakulteti i shkollës së lartë, në sekretari kanë shkuar dhe nuk e kanë gjetur dosjen. Dyshohet që Shqipëria ka pasur për 5 vjet një kryeprokuror që nuk ka bërë shkollën e mesme”, tha Hoxha në “Java”.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *