Tech

Njihuni me laptopin më të veçantë në botë

23:11 - 12.01.18 Gazeta Shqiptare

Kompania e madhe Acer ka arritur të prezantojë laptonin më të hollë në botë, Swift 7 Ultrabook.

Swift 7 Ultrabook është më i hollë se versioni i mëparshëm dhe ka një trashësi prej vetëm 8.98 milimetra. Acer thotë se ky është laptopi më i hollë në botë.

Ai përmban specifika mjaft të mira, të cilat përfshijnë procesorin Core i7 të gjeneratës së shtatë, 8GB RAM, 256GB PCIe SSD, ndërsa ekrani është përmirësuar nga 13.3 inç në 14 inç dhe mban rezolucionin 1080p.

Çmimi fillestar i laptopit Acer Swift 7 është 1699 dollarë dhe do të jetë në dispozicion në treg nga muaji mars.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *