Show-Bizz

Alban Skënderajt i dalin probleme me koncertin, jep njoftimin e rëndësishëm

18:06 - 13.01.18 Gazeta Shqiptare

Këngëtari i njohur Alban Skënderaj ka dhënë një njoftim të rëndësishë sa i përket koncertit të tij “Hapësira e një ëndrre”, që e kishte paralajmëruar Para për më 9 shkurt.

Por këtë të shtunë, këngëtari ka njoftuar se koncerti është shtyrë për më 2 mars, pas përplasjeve me oraret në Pallatin e Kongreseve .

Postimi i Alban Skënderajt:

Të dashur miq,
Ju njoftoj se për shkak të një perplasje datash me kalendarin e Pallatin te Kongreseve dhe atë të Orkestrës së RTSH-së Koncerti recital “Hapesira e një Ëndrre“ (në bashkepumin me Orkestrën Simfonike) do te mbahet më datën 2 MARS!

Biletat do të dalin në shitje gjatë muajit Janar. Në ditët në vazhdim do t‘ju njoftojmë për datën ekzakte të daljes së biletave. Këtë herë blerja e tyre do të jetë shumë më e thjeshtë dhe praktike. Lajmi i mirë është që do jenë të gjendshme jo vetëm në Tiranë por në të gjitha qytetet shqiptare pasi do të mund të blihen online dhe fizikisht. 
Shume informacione rreth ketij eventi qe do jete me shume se një koncert do te vijne në ditët e javet ne vazhdim. 
Jam entuziast dhe besimplotë se do i dhuroj publikut tim shfaqen dhe performancën më artistike dhe profesionale të të gjithë karrieres time këto 15 vjet. 
Le ti mbajmë endrrat ndezur dhe zemrat hapur.

Te dashur miq, Ju njoftoj se per shkak te nje perplasje datash me kalendarin e Pallatin te Kongreseve dhe ate te Orkestres se RTSH-se Koncerti recital “Hapesira e nje Endrre“ (ne bashkepumin me Orkestren Simfonike) do te mbahet me daten 2 MARS! Biletat do te dalin ne shitje gjate muajit Janar. Ne ditet ne vazhdim do t‘ju njoftojme per daten ekzakte te daljes se biletave. Kete here blerja e tyre do te jete shume me e thjesht dhe praktike. Lajmi i mire eshte qe do jene te gjendshme jo vetem ne Tirane por ne te gjitha qytetet shqiptare pasi do te mund te blihen online dhe fizikisht. Shume informacione rreth ketij eventi qe do jete me shume se nje koncert do te vijne ne ditet e javet ne vazhdim. Jam entuziast dhe besimplote se do i dhuroj publikut tim shfaqen dhe performancen me artistike dhe profesionale te te gjithe karrieres time keto 15 vjet. Le ti mbajme endrrat ndezur dhe zemrat hapur 🙂 #HapesiraENjeEndrre #2Mars #EPremte #Ora20 #PallatiIKongreseve #15VjetMuzike

A post shared by Alban Skenderaj (@albanskenderaj) on

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *