Aktualitet

Shkumbini merr me vete urën, probleme të shumta në Librazhd e Elbasan

09:48 - 04.02.18 Gazeta Shqiptare

Lumi Shkumbin si pasojë e prurje te shumta ka dalë nga shtrati. Në disa zona janë përmbytur toka bujqësore.Gazetari Fatmir Popja raporton për Gazetën Shqiptare se situata problematike është në Jagodinë ku përmbytjet janë masive.

Lumi ka shkatërruar dhe urën e Rrethit të Bardhë në njësinë administrative Hotolisht, ku kanë mbetur të izoluar qindra banorë.

Ndërkaq disa fshatra janë pa energji elektrike. Edhe qarkullimi në segmentin Librazhd-Përrenjas ka patur probleme nga rënia e gurëve nga shpatet e kodrave

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.