Aktualitet

Aktori i njohur: Roland Trebicka vuante nga kanceri, ngrohej në teatër me filxhanin e çajit

22:19 - 13.02.18 Gazeta Shqiptare

Aktori i njohur Bujar Asqeriu ka zgjedhur të tregojë detaje rrënqethëse nga jeta e një artisti, në debatin e krijuar pas vendimit të Ministrisë së Kulturës për zhvendosjen e Teatrit Kombëtar.I ftuar në emisionin “360 gradë” në Ora News, ai kujtoi aktorin Roland Trebicka, për të cilin tha se ishte i sëmurë me kancer në mushkri. Dhe për shkak se në teatër nuk kishte ngrohje, ai ngrohte duart me filxhanin e çajit.

“Administrata jonë nuk ka respekt për artistët. Kurse Ermal Meta rritet në dashuri dhe ngrohtësi artistike. Ai ka rrethana shumë të ndritshme. Ne dridhemi. I madhi Roland Trebicka ngrohte duart në filxhanin e çajit për shfaqjen e Ismail Qemalit. Këto janë tmerre. Këto janë të vërteta. Po dridhej, si sëmurë me kancer në mushkri”, tha ai

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *