Kronikë

FOTO/ Tronditet Shkodra, shpërthim me eksploziv në garazhin e një shtëpie

02:09 - 14.02.18 Gazeta Shqiptare

Një shpërthim me tritol në mesnatë ka tronditur Shkodrën. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen ‘Tophane’, në garazhin në pronësi të Dedë Kirit, i cili dyshohet të jetë edhe shënjestra e atentatit.Mësohet se në katin sipër, ishte banesa e shtetasit Kiri. Fatmirësisht nga lënda plasëse nuk ka pasur të lënduar, por vetëm dëme materiale.

a6e001b3-5c68-4b25-963a-94cefe1326d3 b166426c-21fa-46c9-b4aa-0a9f46115a50 b623466e-9dee-4a7c-8842-ed2c82907af1 bf5891d7-3d20-4ba7-bc92-57ab6407445a
<
>

Deri më tani arsyet e shpërthimit me eksploziv nuk janë të qarta. Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes.

Ndërsa është marrë në pyetje edhe vetë shënjestra e atentatit, për të zbuluar nëse ka probleme në të kaluarën.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *