SPORT

Spektakël dhe gola, Reali fiton me përmbysje ndaj Betis

23:01 - 18.02.18 Gazeta Shqiptare
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Spektakël golash dhe përmbysje rezultati. Real ii Madridid ka marrë një fitore të vështirë përballë Real Betis, në fushën e kësaj të fundit.

“Los Blancos” duhet t’i fallen talentit Marco Asensio që me një dygolësh ndihmoi ekipin të marrë fitoren 3-5.

Los Blancos e nisën mirë ndeshjen, Marco Asensio shënoi për 1-0 në minutën e 11’të. Por vendasit përmbysën gjithçka në pak minuta, Aissa Mandi 33’ dhe Nacho Fernandez autogol 37’ realizuan për rezultatin e pjesës së parë 2-1.

Në pjesën e dytë, Reali luajti një sfidë krejtësisht ndryshe. Sergio Ramos barazoi, sërish Asensio dhe Cristiano Ronaldo përmbysën rezultatin.

Kjo nuk i demoralizoi vendasit që sulmuan deri në fund dhe arritën të shënojnë edhe një gol me Sergio Leon në minutën e 85’të për rezultatin 4-3. Por Karim Benzema vulosi çdo që për Realin në minutat e fundit të lojës për rezultatin përfundimtar 3-5.

Pas kësaj fitore, Reali shkon në kuotën e 45 pikëve dhe në vendi e katërt, 17 pikë më pak se Barcelona.