Aktualitet

EMRAT/ Goditet grupi kriminal në Itali, ja kush janë 21 shqiptarët e arrestuar

09:49 - 14.03.18 Gazeta Shqiptare

Të tjera detaje kanë dalë në lidhje me goditjen e një rrjeti të madh të trafikut të drogës nga Shqipëria në Itali.Autoritetet italiane kanë finalizuar operacionin “Shefi”, ku kanë vënë në pranga 43 persona mes të cilëve 21 shqiptarë.

Të arrestuarit akuzohen për trafik marijuanë, kokaine e hashashi. Mënyra e trafikut ishte me mjete lundruese përmes detit dhe zbarkimi behej kryesisht në zonën e Pulias.

Mësohet se operacioni i koduar “Shefi” në fjalë ka nisur në vitin 2016 nga antimafia italiane e qytetit të Barit, për të përfunduar ditën e sotme.

Ja emrat e shqiptareve të arrestuar:

1.Dritan Naci 32-vjeç

2.Mariglen Shusha 32-vjeç

3.Marlin Aliaj 23-vjeç

4.Andi Peshku 25-vjeç

5.Vullnet Daci 31-vjeç

6.Gezim Bircaj 54-vjeç

7.Malton Lleshi 35-vjeç

8.Fiqiret Seferi 54-vjeç

9.Ernest Peza 27-vjeç

10.Leonidha Sejdiaj 52-vjeç

11.Elton Ismaili 39-vjeç

12.Samuel Muça 31-vjeç

13.Ferhat Aydini 45-vjeç

14.Vullnet Cila 39-vjeç

15.Shpëtim Shehi 39-vjeç

16.Donial Drolli 29-vjeç

17.Ibrahim Xhihani 26-vjeç

18.Ergent Seferi 28-vjeç

19.Arian Kertusha 48-vjeç

20.Senat Hallunaj 23-vjeç

21.Hamid Seferi 24-vjeç

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *