20 vite me pare

20 VITE ME PARE – 15 Mars 1998/ Azem Hajdari hedh Neritan Cekën në gjyq

01:00 - 15.03.18 Gazeta Shqiptare

Ministri i brendshëm akuzohet si autor i atentatit në Milot• Azem Hajdari hedh Cekën në gjyq

Tiranë – Azem Hajdari padit në gjyq Neritan Cekën. Nje kallëzim penal që mban firmën e Hajdarit ka përfunduar në  Prokurorinë e Përgjithshme. Ceka akuzohet për atentat ndaj deputetit të PD me anë të skenarëve të parapërgatitur. Hajdari akuzon ministrin e Brendshëm dhe Prokurorinë  për shkeljen flagrante të nje vendimi të Gjykatës së Kasacionit duke mbajtur të izoluar në burg shoqëruesin e Hajdarit të cilësuar si banda e Milotit. Rikthehen sërish polemikat e Ministrit të brendshëm për incidentin e Milotit. Pas akuzave të Cekës ndaj Gjykatës së Kasacionit ka qenë Hajdari ai që është hedhur menjëherë në kundërsulm . Megjithëse i marrë i pandehur nga Prokuroria deputeti demokrat me mandat të ngrirë, Hajdari ka bërë të ditur se ka dorëzuar një material kallëzimi penal për ministrin e Brendshëm.

 

•  Tirana ende s’di c`të kërkojë për Kosovën

 

DIE VENDIMi

Rustem Gjata bie riga froni.

Kuvendi shkarkon kreun e Kushtetueses. E braktisin edhe demokratët  

 

Një makinë hyn me shpejtësi në lokal

• Masakër në Fushë – Krujë: 3 të vrarë 4 të plagosur

FUSHE KRUJE – Vrasin me makinën e tyre tre pjestare të në familje, plagosin dhe katër të tjerë dhe largohen pa i dhënë ndihmë të plagosurve.  Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur pranë  nje kioske të vogël në të dalë të qytetit Fushë – Krujës, kur tamam në orën 17.00 një makinë-vrasëse, fiat “Lancia” ka shkatërruar pronën e familjes Kasapi dhe i ka marrë jetën në vend 3 personave mes tyre dhe një vogëlush 4 vjeç. Viktimat ishin Zenel Kasapi, 50 vjeç viktimat ishin Zenel Kasapi, 50 vjeç, Artan Kasapi 27 vjeç e fëmija i vogël M. Kasapi. Janë plagosur rëndë Zan Kasapi pronari i dyqanit bashkë me të bijën si dhe dy të tjerë, që rrinin në atë orë duke biseduar para dyqanit.

 

• Partizani i zë frymën Vllaznisë

Edhe bardhëblut e pranë

 

KUSHTETUTA/ PR kërcënon Berishën: Mos luaj me Godon

• Zbulohen emrat/ Gjyqtarë e prokurorë hetohen: Morën  para nga fajdet

 

• Kosovë/ Serbët vrasin në Drenicë: Dje tre viktima

 

•  Reportazh / Një shqiptar mysafir në karnavalet e Rio-s      

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.