Show-Bizz

Richard Gere përsëri drejt altarit, martohet me të dashurën e tij 33 vite më të vogël

14:59 - 16.04.18 Gazeta Shqiptare

Ylli i Hollywood Richard Gere po planifikon të martohet me të dashurën e tij spanjolle Alejandra Silva muajin e ardhshëm. Aktori i famshëm i ‘Pretty Woman është në një lidhje me 35-vjeçaren prej 3 vitesh.Raportohet se çifti do të martohet në Washington më 5 maj. Kjo do të jetë martesa e tretë për ikonën e Hollywood, i cili u martua me supermodelen Cindy Crawford nga viti 1991 deri në 1995 dhe modelen Carey Lowell nga viti 2002 deri në vitin 2016. Ai ka një djalë 17-vjeçar me Lowell, Homer.

Ndërsa për Alejandrën kjo do të jetë martesa e dytë. Ajo ka qenë e martuar me Govind Friedland, djali i manjatit të minierave amerikane  Robert Friedland. Ajo ishte më mes të divorcit me Friedland kur u takua me 68 vjeçarin. Tashethemet mbi fejesën e tyre u nxitën në dhjetor kur Silva u pa me një unazë me diamant të madh. Të dy Gere dhe e dashura e tij kanë gjetur një bazë të përbashkët duke qenë aktivistë të të drejtave të njeriut.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *