Politike

Berisha denoncon: Ju tregoj kush ishte sot 2 orë në shtëpinë e Tahirit

19:48 - 14.05.18 Gazeta Shqiptare

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka vijuar denoncimet e tij këtë të hënë ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.Përmes një postimi në Facebook, Berisha shkruan se dje ish-ministrin ka shkuar ta vizitojë në shtëpi, Gaz Demi, Presidenti i ekipit të Partizanit.

Sipas ish-Kryeministrit, me vendimin e gjykatës për ta lënë Tahirin në “arrest shtëpie”, Edi Rama ka dërguar Gaz Demin që të flasë me ish-ministrin.

Postimi i plotë:

Takim Saimir Tahiri -Gaz Demi!

Sapo perfundoi takimi prej 2 ore e 40 min midis te derguarit te Rames, Gaz Demi me Saimir Trafikun ne shtepine e ketij te fundit.

Te dashur miq, sot Gaz Demi, me urdher te Rames vizitoi Tahirin dhe bisedoi me te per rreth 2 ore e 45 min.

Tema e bisedimeve ishte:

Nazeraj dhe deklaratat e tij ne Itali

Fati i Fatzi Xhafes dhe banda e Agronit

Qendrimet e Tahirit ndaj zhvillimeve me te fundit

Nje leter qe Olsi Rama i dergonte Saimir Trafikut!

Beteja midis familjeve mafioze te kryeqytetit vazhdon. sb

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *