Shëndet

Efektet e pabesueshme që nuk i dinit për limonin!

20:52 - 16.05.18 Gazeta Shqiptare

I verdhë si asgjë tjetër, me erë të mirë dhe flasim për limonin që nuk mungon asgjëkundi dhe është një aleat i pazëvendësueshëm i bukurisë sonë.I pasur me vitaminë C, limoni rekomandohet për parandalimin e patologjive të ndryshme, dhe mjaft i çmuar për bukurinë e lëkurës dhe të flokëve, perfekt për tu dhënë shije sallatave, ëmbëlsirave etj.

Por jo vetëm vitaminë C, limoni është i pasur me kalcium, magnez, kalium dhe antioksidantë. Si ta shfrytëzojmë më mirë? Ndiqni fotogalerinë!

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *