Show-Bizz

FOTO/ Vdes regjisori i njohur, jetën ia mori cigarja elektronike

19:57 - 16.05.18 Gazeta Shqiptare

Autopsia e një regjisor televizioni ka konfirmuar se vdekja u shkaktua nga një cigare elektronike, që shpërtheu, depërtoi dhe i dogji 80% të trupit.Tallmadge Wakeman D’Elia ka vdekur nga një zjarr në dhomën e shtëpisë së tij në Florida, në datën 5 maj.

Sipas FEMA, vdekja e 38-vjecarit është e para në Shtetet e Bashkuara që shkaktohet nga cigarja elektronike.

Në një autopsi të publikuar nga ABC Action News, ekzaminuesit shpjeguan se cigarja shkaktoi plagë serioze në kafkën e tij. Nuk dihet ende arsyeja përse pajisja shpërtheu.

Kompania Smok-E Mountain tha se këto cigare nuk shpërthejnë, por mund të ketë pasur problem bateria e pajisjes, ose aromatizuesi i përdorur.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *