Kryesore

Qeveria heton përpara Prokurorisë, Rama: Audio-përgjimi, jo autentik

12:08 - 16.05.18 Gazeta Shqiptare

Ndërsa prokuroria ende nuk ka njoftuar publikisht për nisjen apo jo të hetimeve ndaj audio-përgjimit të publikuar nga PD, në lidhje me vëllain e ministrit Fatmir Xhafaj, kryeministri Edi Rama ka dalë dhe ka thënë se ajo ishte jo autoentike.Vlen të theksojmë se rreth orës 9:30 të së martës një oficeri i policisë gjyqësore shkoi në selinë e PD-së për të marrë materialet bruto.

Por nga mbledhja e grupit të PS-së, Rama tha audio përgjimi audio është montazh, sipas ekspertizës ndërkombëtare.

“Unë e kam marrë mbrëmë përgjigjen e analizës shkencore, të kryer në një nga laboratorët më seriozë të botës. Mua kjo përgjigje më mjafton. Po bëj një parantezë jo për të vënë ulërimën kundër hetimit, apo për të influencuar hetimin por më mjafton për t’ju thënë juve se nuk jemi absolutisht përballë asnjë prove komprometuese për ministrin e Brendshëm”, deklaroi Rama.

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *