Bota

Tensionet Rusi-Britani, Putin censuron dasmën e Princ Harryt?

20:02 - 16.05.18 Gazeta Shqiptare

Marrëdhënia e tensionuar mes Rusisë dhe Britanisë së Madhe ka bërë që dasma mbretërore e Meghan Markle dhe Princ Harry të mos transmetohet me urdhër të Presidentit Vladimir Putin.Lajmi bëhet i ditur nga mediat ruse të cilat theksojnë se Putin ka kërkuar që në Rusi të mos transmetohet dasma mbretërore.

Dhe për këtë, shkak janë marrëdhënia e tensionuar mes shtetit euroaziatik dhe Britanisë së Madhe.

Bëhet fjalë për helmimin me agjent nervor të ish-spiunit rus Sergei Skripal, veprim për të cilin Britania e Madhe akuzon Rusinë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *