Sport

Tirana rikthehet në Superligë

20:07 - 16.05.18 Gazeta Shqiptare

Pas një sezoni në Kategorinë e Parë, Tirana tashmë do të rikthehet në Superligë.Dhe këtë do ta bëjë si ekipi kampion i Kategorisë së Parë.

Bardheblutë kanë arritur të fitojnë 2 – 0 ndaj Kastriotit në finalen e luajtur të mërkurën në Elbasan, duke vendosur kështu përfundimisht ngjitjen e bardhebluve në Superligë nën petkun e kampionit.

Dopieta e sulmuesit Greca vendosën sfidën për skuadrën e Ze Marias që përfiton edhe 3 milionë lekë nga ky trofe.

Në Superligë sezonin e ardhshëm do të jetë edhe Kastrioti si fitues i Grupit A.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *