LIFE STYLE

Dyshonte se i prishi familjen, gruaja zhvesh të dashurën e burrit dhe e lyen me salcë peshku e spec djegës

12:54 - 14.06.18 Gazeta Shqiptare

Ndodh edhe kështu! Një grua xheloze ka zhveshur në mes të rrugës një femër, pasi mendonte se ishte e dashura e burrit të saj. Giang Jun po punonte në parukerinë e saj në Thanh Hoa, Vietnam kur gruaja e trishtuar e ka sulmuar, duke e akuzuar se kishte marrëdhënie me bashkëshortin e saj. Raportohet se gruaja pasi e kapi Giang nga flokët dhe e nxori jashtë në rrugë, i shqeu rrobat dhe lyeu me salcë peshku dhe spec djegës pluhur.Sipas dëshmitarëve, gruaja kishte qenë e martuar për 10 vite, por 30-vjeçarja, pronare e kozmetikës ia kishte shkatërruar martesën.

Viktima nuk tregoi rezistencë gjatë dhunës së ushtruar ndaj saj, ndërsa u shtrua në spital për shkak të djegieve të shumta të shkaktuara nga speci djegës. Policia tha se vajza e dhunuar është identifikuar dhe po inkurajohet për të ngritur padi, megjithëse ka frikë nga pasojat.

Zyrtarët thanë se sulmuesja mund të akuzohet për poshtërimin e një personi tjetër, duke i shkaktuar qëllimisht lëndime dhe si edhe prishjen e qetësisë publike.

Ndërkohë që policia po heton ngjarjen e rëndë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *